Premiership
167

Arsenal priredio novo poniženje Ahmedhodžićevom Sheffieldu, navijači izlazili sa stadiona u 15. minuti

H. H.
Topnici nisu pokazali milost prema slabom Sheffieldu (Foto: Twitter)
Nogometaši Arsenala deklasirali su kao gosti ekipu Sheffield Uniteda rezultatom 6:0 i nastavili su veliku utrku za titulu prvaka sa Manchester Cityjem i Liverpoolom.

Na Bramall Lane stadionu sve je bilo gotovo već nakon 15 minuta igre kada su Topnici postigli tri gola. Odegaard je načeo domaće u 5. minuti, a na 2:0 povisio je Bogie autogolom.

U 15. minuti Martinelli je postigao i treći gol nakon čega su domaći navijači počeli napuštati stadion.

Samo deset minuta kasnije naš Anel Ahmedhodžić je izgubio loptu, a u nastavku akcije Havertz je povisio na 4:0. Do isteka prvog dijela u listu strijelaca upisao se i Rice za nevjerovatnih 5:0 u 39. minuti.

U nastavku su Topnici "povukli ručnu" i postigli su samo jedan gol u 58. minuti preko Whitea koji je postavio konačnih 6:0 za novi debakl Sheffielda koji je ove sezone doživio nekoliko katastrofalnih poraza.

Ahmedhodžić je igrao do 64. minute i utopio se u sivilo svog tima.

Arsenal će u narednom kolu dočekati Brentford, dok Sheffield očekuje gostovanje Bournemouthu.

Rezultat i strijelci:

Sheffield United - Arsenal 0:6 (Odegaard 5', Bogle 13' a.g., Martinelli 15', Havertz 25', Rice 39', White 58')