13

Arsenal pobijedio Sutton i prošao u četvrtfinale FA Cupa, Walcott postigao 100. gol za Topnike

Engleski petoligaš Sutton je u utakmici osmine finala engleskog FA Cupa ugostio premijerligaša Arsenal, a Topnici su okončali san domaćina pobjedom 2:0.

Arsenal je bio apsolutni favorit, a poveo je u 26. minuti golom Pereza, kojem je asistirao Xhaka. Topnici su na poluvremenu imali minimalnu prednost.

U nastavku utakmice, tačnije u 55. minuti, na 2:0 u korist Arsenala svojim pogotkom je povisio Walcott. Bio je to njegov 100. gol za klub s Emiratesa te je sada 17. na vječnoj listi.

Ispostavilo se na kraju da je to konačan rezultat utakmice, tako da je Arsenal prošao u četvrtfinale, gdje ga čeka još jedan petoligaš Lincoln City, koji je u osmini finala eliminisao premijerligaša Burnley.