Premiership
56

Arsenal napravio veliki kiks u borbi za Ligu prvaka, Liverpool ne odustaje od titule

Ekipa Arsenala napravila je veliki kiks i osvojila samo bod protiv Burnleyja na svom Emiratesu u izuzetno važnom meču u borbi za Ligu prvaka, dok je Liverpool kao gost pobijedio Crystal Palace i nastavio trku za Manchester Cityjem.

Na Emiratesu je Arsenal bio puno bolji tim od Burnleyja, ali ekipa Mikela Artete nije uspjela postići gol i tako doći do jako važna tri boda u borbi za mjesta koja vode u Ligu prvaka.

Golman gostiju Pope je bio izuzetno raspoložen, a današnji meč samo je još jedan pokazatelj da Topnici jednostavno moraju dovesti novog napadača.

Liverpool je odlično otvorio meč i već u 8. minuti golom Van Dijka iz kornera došao u vodstvo od 1:0, a u 32. minuti Oxlade-Chamberlain pogađa za 2:0 i donosi veliko vodstvo svom timu.

Vratio se Crystal Palace u 55. golom Edouarda, ali pitanje pobjednika je riješio Fabinho golom iz penala u 89. minuti.

Ovom pobjedom Liverpool se približio Manchester Cityju na tabeli na devet bodova, a uz to imaju i jedan meč manje.

Meč između Leicestera i Brightona završen je bez pobjednika (1:1). Daka je doveo Lisice u vodstvo u 46. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Welbeck u 82. minuti.