Premiership
9

Arsenal nakon preokreta poražen u Swanseaju, West Ham i Crystal Palace remizirali

Swansea - Arsenal (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Swanseaja pobijedili su na Libertyju u okviru 25. kola Premiershipa ekipu Arsenala rezultatom 3:1.

Topnici su od početka meča imali posjed lopte u svojim nogama i iz te inicijative u 33. minuti stigli su u vodstvo kada je Monreal pogodio na asistenciju Ozila.

Međutim, Swansea je već u narednom napadu stigao do izjednačenja. Clucas je iskoristio dodavanje Mawsona i zasluženo poravnao rezultat budući da su domaći bili izuzetno opasni po gol Cecha.

U nastavku je viđen lošiji nogomet s dominacijom Arsenala, ali je Swansea na kraju slavio uvjerljivu pobjedu.

Prvo je pola sata prije kraja meča Ayew iskoristio veliku grešku Cecha, a konačnih 3:1 postavio je Clucas u finišu utakmice.

West Ham i Crystal Palace su podijelili bodove na Olympicu odigravši neriješeno 1:1.

Gosti su sredinom prvog poluvremena došli u vodstvo golom Bentekea na asistenciju Townsenda, a dvije minute prije odlaska na odmor Noble je iz penala postavio, ispostavit će se, konačnih 1:1.