9

Arsenal na Emiratesu pobijedio Bournemouth, dva gola Sancheza

U 13. kolu Premiershipa Arsenal je na svom Emiratesu rezultatom 3:1 savladao Bournemouth.

Arsenal je nastavio niz bez poraza koji sada traje 12 mečeva, dok je Bournemouth upisao treći poraz u posljednja četiri meča.

Topnike su do pobjede vodili Sanchez koji je postigao dva gola, u 12. i 91. minuti, i Walcott koji je mrežu gostiju zatresao u 53. minuti. Gol za goste postigao je Wilson iz penala u 23. minuti.

Ranije je Stoke autogolom golmana Gomesa slavio u gostma protiv Watforda (1:0). Gol je najprije pripisan Adamu koji je šutirao glavom, ali se lopta odbila od stativu, pa od Gomesa i ušla u gol. Watford je utakmicu završio sa igračem manje nakon što je u 90. minuti drugi žuti karton dobio Britos.