Premiership
0

Arsenal konačno proigrao i ostvario veliku pobjedu u derbiju protiv Tottenhama

K. H.
Nogometaši Arsenala upisali su izuzetno važnu pobjedu za nastavak ove sezone, a oni su u meču 6. kola engleskog Premiershipa slavili protiv gradskog rivala Tottenhama u derbiju sjevernog Londona rezultatom 3:1.

Arsenal je sjajno otvorio meč i već u 12. minuti došao u vodstvo. Nakon lijepe akcije Saka je ubacio loptu s desne strane, a na pravom mjestu je bio Smith Rowe koji prizemnim udarcem matira Llorisa i donosi prednost svom timu.

Drugi gol za Topnike postigao je Aubameyang nakon još jedne lijepe akcije i asistencije Smith Rowea, a rapsodiju Topnika u prvom poluvremenu krunisao je Saka golom u 34. minuti za već tada ogromno vodstvo svog tima.

U nastavku je Tottenham bacio sve karte u napad, a jedino što su uspjeli uraditi je utješni gol Sona u 79. minuti.
Ovo je za Arsenal treća vezana pobjeda u ovoj sezoni nakon što su u prva tri kola doživjeli poraz, a potpuno obrnuto, Tottenham je nakon tri pobjede na početku sezone doživio treći vezani poraz.