Premiership
8

Arsenal izgubio od Wolverhamptona, naivni crveni kartoni Luiza i Lena obilježili meč

E. B.
Nogometaši Arsenala priredili su novo neugodno iznenađenje izgubivši od Wolverhamptona u gostima rezultatom 2:1.

Arsenal je odlično otvorio meč, bio mnogo bolji rival i imao stvari pod kontrolom u većem dijelu prvog poluvremena.

U 32. minuti londonski klub je poveo kada je Alexandre Lacazette bio asistent, a Bukayo Saka strijelac za 1:0 i činilo se da će prvo poluvrijeme lagano privesti kraju.

No, u 45+3. minuti David Luiz je naivno napravio penal kada je s leđa oborio Williana Josea, a arbitar Craig Pawson mu je pokazao crveni karton i dosudio penal za Wolvese.

[TWITTER]1356681124848807953[/TWITTER]

Siguran realizator je nakon dvije minute pauze bio Ruben Neves za 1:1.

Taj crveni karton Luiza je očito mnogo dekoncentrisao nogometaše Arsenala koji su odmah na startu drugog poluvremena primili i drugi pogodak kada je Joao Moutinho sa 25 metara matirao Bernda Lena za 2:1.

Sve nade Arsenala da bi mogao doći do boda srušio je upravo Leno u 72. minuti kada je napustio kazneni prostor i potom potpuno bespotrebno igrao rukom, te je i njemu Pawson pokazao crveni karton.

[TWITTER]1356687707649552385[/TWITTER]

Leno je na taj način nakon 28 godina postao prvi golman Arsenala nakon Davida Seamana koji je dobio crveni karton.

Do kraja susreta domaćin je rutinski zadržao prednost i prekinuo niz od čak osam utakmica bez pobjede.

Wolverhampton - Arsenal 2:1 (Neves 45+5., Moutinho 49. - Pepe 32.)