Premiership
4

Arsenal i Manchester City remizirali u uzbudljvom meču na Emiratesu

Arsnela je dočekao Manchester City na Emiratesu u okviru 30. kola engleskog Premiershipa, a ovaj veoma uzbudljivi susret je završen bez pobjednika (2:2).

City je poveo već u petoj minuti kada je Sane pretrčao Bellerina, potom i zaobišao Ospinu i poslao loptu u prazan gol.

Građani su do drugog pogotka mogli u 10. minuti, no De Bruyne je pogodio samo stativu.

Arsenal je taj promašaj kaznio i izjednačio u 40. minuti. Walcott se snašao najbolje u kaznenom prostoru gostiju i poslao loptu pored Caballera za 1:!.

Radost Topnika trajala je samo dvije minute. Najprije je De Bruyne još jednom uzdrmao okvir gola domaće ekipe, a u nastavku akcije Silva je asistirao Agueru koji iskosa sa desne strane pogađa za 2:1.

Konačnih 2:2 postavio je Mustafi u 54. minuti. Özil je izveo korner, a njemački štoper glavom posprema loptu u mrežu Građana za 2:2.

Do kraja meča Citay je imao dvije dobre prilike, ali je Ospina odbranio opasne šuteve Fernandinha iz 58. i Aguera iz 66. minute.

U sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena igrači Cityja su tražili penal nakon što je lopta pogodila u ruku Monreala, no sudija Marriner je pokazao da se igra nastavi.