Premiership
27

Arsenal golovima Sancheza i Girouda slavio u Southamptonu nakon 14 godina

Nogometaši Arsenala pobijedili su u gostima u okviru 26. kola Premiershipa ekipu Southamptona rezultatom 2:0.

Domaći su prije večerašnje utakmice još uvijek lovili osmo mjesto, a gosti se ne predaju u utrci za četvrto pa se očekivala utakmice bez kalkulacija.

Tako smo u prvom poluvremenu vidjeli otvoren susret s dosta šansi s obje strane, ali su mreže mirovale.

Southampton je s dobrom igrom nastavio i u drugom poluvremenu, ali su sve promašaje domaćih Topnici kaznili s dva gola.

Prvo je Sanchez pola sata prije kraja meča na asistenciju Ozila doveo Arsenal u vodstvo, a onda je pred kraj meča Giroud iskoristio dodavanje Ramseya za konačnih 0:2.

Inače, ovo je ekipi iz Londona prva pobjeda u Southamptonu od 2003. godine.

Arsneal je s novom pobjedom prestigao Manchester United i sada je petoplasirana ekipa Premiershipa, dok je Southampton na desetoj poziciji.