0

Arsenal do pobjede u sudijskoj nadoknadi

FENA
U prvom nastupu u novoj sezoni nogometaši Arsenala su na svom Emirates stadionu savladali Crystal Palace i to pogotkom u sudijskoj nadokandi.

Goste, koji su se cijelu utakmicu branili, u vodstvo je doveo Hangeland pogotkom glavom nakon kornera. Na 1:1 je izjednačio Koscielny u sudiijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a kada se već činili da će utakmica završiti neriješeno, pobjedu Arsenalu u 91. minuti donosi Ramsy.

Ranije u subotu Manchester United, predvođen novim menadžerom Louisom van Gaalom, na Old Traffordu je izgubio od Swanseaja 1:2, čime je prvi put nakon 42 godine otvorio prvenstvo domaćim porazom.

Hull City je u gostima pobijedio Queens Park Rangers s 1:0, West Ham je, također, na svom terenu izgubio od Tottenhama 1:0, a gostujuću pobjedu identičnim rezultatom ostvarila je Aston Villa na gostovanju kod Stokea.

Leicester i Everton odigrali su 2:2, kao i WBA i Sunderland.

Branitelji naslova Manchester City sezonu otvara u nedjelju gostovanjem kod Newcastlea.