Meč 9. kola
40

Armenija i Vels podijelili bodove i pogurali Hrvatsku ka Evropskom prvenstvu

Nogometaši Armenije i Velsa podijelili su bodove u Jerevanu u 9. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigravši neriješeno 1:1.

Utakmica je odlično krenula po Armeniju koja je povela već u petoj minuti golom Zelarayana. Nakon tog gola, Armenija je bila potpuno bezopasna u prvom poluvremenu, dok je Vels bio daleko konkretniji.

Kao nagrada Velšanima za dobru igru stigao je autogol Tiknizyana u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Ujedno se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu se igralo znatno opreznije. Armenija je čak bila opasnija u odnosu na rivala iz Velsa, ali promjene rezultata više nije bilo i ostalo je 1:1. Tim rezultatom su najviše obradovali Hrvatsku koja se s ove dvije selekcije bori za plasman na Euro.

Vels je na drugom mjestu grupe D s 11 osvojenih bodova te ima bod više od Hrvatske (10) koja ima utakmica manje. Armenija je na četvrtom mjestu s osam bodova. Podsjetimo, plasman na Euro ranije je već osigurala prvoplasirana Turska.

U posljednjem kolu Vels dočekuje Tursku, dok će Armenija gostovati Hrvatskoj.