43

Argentina u prijateljskom susretu pobijedila Hrvatsku

Piše: D. B.
(Foto: EPA)
Nogometna reprezentacija Argentine je u prijateljskoj utakmici pobijedila Hrvatsku rezultatom 2:1.

Selektor nogometne reprezentacije Hrvatske Niko Kovač protiv Argentine je izveo izmijenjen sastav. Ipak, ta je ekipa je iznenadila Argentince u 11. minuti kada je nakon asistencije Kovačića za vodstvo Vatrenih pogodio Sharbini.

Argentinci su u prvom poluvremenu propustili tri šanse za izjednačenje, neprecizni su bili dva puta Aguero i Messi. Prvo poluvrijeme završeno je minimalnim vodstvom Hrvatske.

Na otvaranju drugog poluvremena su Argentinci došli do izjednačenja, šutirao je Ansaldi, lopta je u ruku pogodila Aguera i završila u golu Hrvatske. Sudija je priznao gol.

Igrala se 57. minuta kada su Argentinci preokrenuli rezultat u svoju korist. Iz penala, koji je skrivio golman Kalinić, pogodio je Messi.

Veliku priliku za novi gol Argentine propustio je Tevez u 70. minuti, ali je lopta završila pored gola Hrvatske.

Messi je deset minuta kasnije pogodio stativu gola Hrvatske. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Gaučosi su pobijedili Vatrene rezultatom 2:1.