Prijateljski meč
7

Argentina se poigrala sa Singapurom i postigla šest pogodaka

Nogometna reprezentacija Argentine je u prijateljskom susretu savladala Singapur u gostima rezultatom 6:0.

Susret druge i 157. reprezentacije na FIFA-inoj rang-listi mogao je otići samo u jednom smjeru, što se i desilo.

Selektor Argentine Jorge Sampaoli je na ovo gostovanje poveo nekoliko standardnih prvotimaca te su na travnjak Nacionalnog stadiona u Singapuru istrčali Angel di Maria, Paulo Dybala i Lucas Biglija.

Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 2:0, a pogodili su Fazio nakon kornera u 25. i Correa nakon oštrog Dybalinog ubačaja sa desne strane u 31. minuti.

U drugom poluvremenu najprije je Gomez pogodio u 60. minuti, a potom je Paredes u 74. minuti zatresao mrežu domaćeg golmana.

Posljednja dva pogotka viđena su u samom finišu meča. Najprije je Di Maria Asistirao Alariju u 90. minuti, a potom se argentinski čarobnjak na nesebičnu asistenciju Fernandeza i sam upisao u strijelce pogotkom petom.