Prijateljska utakmica
0

Argentina savladala Kostariku sa 3:2

U godinu koja će, u nogometnom smislu, biti obilježena Svjetskim prvenstvom igrači Argentine kročili su 3:2 pobjedom protiv Kostarike u prijateljskom susretu odigranom u San Juanu.

Utakmicom je ujedno označen povratak na klupu selektora Argentine Diega Maradone nakon dvomjesečnog izbivanja uslijed kazne koju mu je Međunarodna nogometna federacija (FIFA) odredila zbog prostakluka upućenog novinarima.

Golijadu je pogotkom u 11. minuti otvorio Jose Sosa, no već deset minuta nakon toga Michael Barrantes je bio precizan za izjednačenje. Gol odluke postigao je Franco Jara nakon što je Argentinu u novo vodstvo (38.) doveo Guillermo Burdisso, a u 77. ponovno izjednačio Diego Madrigal. Postigao ga je u 80. minuti utakmice protiv pomlađene kostarikanske reprezentacije.

Maradona je kroz 15 utakmica na klupi Argentine testirao 90 nogometaša u traženju najboljih koji će u skupini B Mundijala igrati protiv Nigerije, Južne Koreje i Grčke. Ovu je odigrao s nogometašima iz argentinskog prvenstva.