0

Argentina osigurala odlazak u Brazil

Leo Messi u reprezentativnom dresu (Foto: AFP)
Pobjedom u Asuncionu 5-2 nad domaćim Paragvajem, reprezentacija Argentine osigurala je i matematički plasman na Svjetsko prvenstvo iduće godine u Brazilu.

Gaučima je za potvrdu odlaska na svjetsku smotru iduće godine bio dovoljan i jedan bod, ali selekcija selektora Alejandra Sabelle je posao obavila sa stilom i uvjerljivo savladala domaćina. Kapiten Lionel Messi dao je dva gola iz penala, po jedan u svakom poluvremenu, a po jedan pogodak dali su Agüero u 32. minuti, Di Maria u 50. i Rodriguez u 90. minuti. Za domaćine su strijelci bili Nunez u 17. minuti i Santa Cruz u 86.

Priliku za potvrdu svog plasmana u Brazil propustila je Kolumbija, kojoj je na gostovanju u Montevideu bio potreban jedan bod, ali su Urugvajci na stadionu Centenario slavili pobjedu 2-0 kasnim golovima Edinsona Cavanija u 77. minuti i Cristiana Stuanija u 81. Kolumbijci su i dalje vrlo blizu svog prvog plasmana na Svjetsko prvenstvo nakon 1998. godine, za što im je u iduće dvije utakmice potreban jedan bod.

Urugvaj je, pak, ostvario treću uzastopnu pobjedu, čime je ostao u utrci za izravni plasman na Mundijal. Tamo će prve četiri ekipe, dok će peti sastav u dodatne kvalifikacije. Urugvaj je trenutno na 5. mjestu s 22 boda, koliko ima i četvrti Ekvador. Upravo će te dvije selekcije odmjeriti snage u idućoj rundi 11. oktobra u Quitu.

Ekvador je u ovoj rundi remizirao kod Bolivije 1-1. Venezuela je, pak, zadržala teoretske izglede za preskakanje Urugvaja na 5. mjestu, koje donosi dodatne kvalifikacije, nakon što je na svom terenu u Puerto La Cruzu pobijedila Peru s 3-2. No, Venezuela ima tri boda manje od Urugvaja i utakmicu više.

Južnoameričke kvalifikacije za SP:

Bolivija – Ekvador 1-1 (Arrascaita 47 / Caicedo 58 – 11 m)

Urugvaj – Kolumbija 2-0 (Cavani 77, Stuani 81) Venezuela – Peru 3-2 (Rondon 37, Gonzalez 62 – 11 m, Otero 77 / Hurtado 20, Zambrano 88) Paragvaj – Argentina 2-5 (Nunez 17, Santa Cruz 86 / Messi 12 – 11 m, 53 – 11 m, Agüero 32, Di Maria 50, Rodriguez 90)

Redoslijed: 1. Argentina 29, 2. Kolumbija 26, 3. Čile 24, 4. Ekvador 22, 5. Urugvaj 22, 6. Venezuela 19, 7. Peru 14, 8. Bolivija 11, 9. Paragvaj 11