SP, kvalifikacije
0

Argentina jedva, poraz Paragvaja

Nogometaši Argentine nezasluženo su u Buenos Airesu pobijedili Kolumbijce 1-0 u utakmici 13. kola južnoameričkih kvalifikacija za SP 2010. godine u Južnoafričkoj Republici.

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Daniel Diaz u 56. minuti. Branič Getafea je nakon jednog prekida lijepo nogom reagirao na loptu koja se iznenada odbila do njega smjestivši je pod gredu kolumbijskog golmana Espine.

Igrači Diega Maradone bolji su bili svega u tih 11 minuta drugog poluvremena, do gola. Leo Messi u istom je periodu pogodio gredu iz slobodnog udarca. Prije toga, kao i poslije, bolja je ekipa na terenu bila Kolumbija, koja je propustila više krasnih prilika za pogodak iz kontranapada.

Bolivijski sudac Rene Ortube svojim je odlukama direktno išao na štetu gostiju.

Obzirom na pokazanu nemoć na Riverovu Monumentalu, Diego Maradona mora biti jako sretan činjenicom da je osvojio sva tri boda.

Prvi poraz u kvalifikacijama na svom su travnjaku, te treći ukupno, doživjeli Paragvajci. Bez Roquea Santa Cruza u Asuncionu su ih pobijedili Čileanci Marcela Bielse 2-0. Strijelci su bili Matias Fernandez i Humberto Suazo.

Bolivijce su nakon trijumfa nad Argentincima (6-1) na tlo spustili Venezuelci, koji su s pomlađenom ekipom bez problema podnijeli igranje na 3600 metara nadmorske visine. Bilo je 1-0 za goste, koji su pobijedili autogolom Ronalda Rivera u 33. minuti. Na katastrofalnom terenu stadiona Hernando Siles u La Pazu domaći je napadač Marcelo Moreno Martins, novo pojačanje bremenskog Werdera iz Šahtara, u 23. minuti promašio penal.