0

Argentina i Čile remizirali, trijumfi Kolumbije i Paragvaja

E. B.
Lionel Messi i Claudio Bravo (Foto: EPA-EFE)
Tokom noći na Copa Americi su odigrane tri utakmice. Argentina i Čile su podijelili bodove, trijumfi Kolumbije i Paragvaja

U grupi A Argentina je povela u 33. minuti kada je Lionel Messi postigao pogodak i slobodnjaka, no Čile je u 57. minuti stigao do boda. Arturo Vidal je šutirao penal, Emiliano Martinez je odbranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Eduardo Vargas i glavom je pospremio u gol za konačnih 1:1.

U drugom meču ove grupe Paragvaj je savladao Boliviju rezultatom 3:1. Pogotke za Paragvaj su postigli Kaku u 62. i Angel Romero u 65. i 80., dok je pogodak za Boliviju postigao Erwin Saavedra u 10. minuti.

U grupi B Kolumbija je savladala Ekvador rezultatom 1:0 pogotkom Edwina Cardone iz 42. minute.