La Liga
8

Antoine Griezmann s dva pogotka i asistencijom donio pobjedu Atleticu u Valladolidu

Atletico Madrid je u 15. kolu španske La Lige stigao do sedme pobjede. Jorgandžije su trijumfovale na gostovanju u Valladolidu rezultatom 3:2.

Nakon prvog poluvremena činilo se kako gosti neće imati većih problema da upišu tri boda. Atletico je poveo u 26. minuti kada je Antoine Griezmann asistirao Nikoli Kaliniću za 1:0.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Griezmann je pogodio sa bijele tačke, te su Jorgandžije na odmor otišle s vodstvom 2:0.

Ipak, u 57. minuti najprije je Fernando Calero smanjio na 2:1, a potom je Saul Niguez postigao autogol za 2:2. No, heroj Atletica po ko zna koji put je postao Griezmann kada je u 80. minuti pogodio za konačnih 3:2.