La Liga
16

Antoine Griezmann postigao četiri pogotka i donio trijumf Atleticu nad Leganesom

Atletico Madrid je s lakoćom savladao Leganes rezultatom 4:0 u 26. kolu španske La Lige i na taj način ostao u utrci sa Barcelonom za titulu prvaka.

Utakmicu je obilježio sjajni Antoine Griezmann koji je postigao sva četiri pogotka za Jorgandžije, po dva u oba poluvremena.

Najprije je pogodio u 26., a potom i u 35. minuti za rezultat prvog poluvremena (2:0), a potom i u 56. i 67. za konačnih 4:0.

Atletico je sada prišao Barceloni na četiri boda zaostatka, a Katalonci imaju utakmicu manje. Barca će sutra gostovati kod Las Palmasa.

Danas su odigrana još četiri susreta, a postignuti su sljedeći rezultati: Athletic - Valencia 1:1, Getafe - Deportivo 3:0, Malaga - Sevilla 0:1, Eibar - Villarreal 1:0.