6

Aničić strijelac u susretu Astane i APOEL-a

Lukas Podolski (lijevo) i Marin Aničić u prošlogodišnjem okršaju Galatasaraya i Astane (Foto: EPA)
U 5. kolu grupe B Evropske lige Astana na domaćem terenu igra protiv APOEL-a, a trenutni rezultat je 1:1.

Astana u ovom meču mora slaviti te se nadati kiksu Olympiacosa koji na domaćem terenu dočekuje Young Boyse kako bi zadržala šanse za plasmanom u šesneaestinu finala takmičenja.

APOEL traži pobjedu kako bi osigurao plasman u nokaut fazu, ali može proći čak i sa porazom ukoliko Young Boysi ne savladaju Olympiacos.

Kiparski klub je poveo u 31. minuti preko Efrema, a onda je samo dvije minute kasnije Astiz zaradio crveni karton i otežao posao svom timu. Astana je činjenicu da igra sa igračem više iskoristila u 59. minuti kada povremeni bosanskohercegovački reprezentativac Marin Aničić pogađa za 1:1, a golu je kumovala greška golmana gostiju koji nije uspio ukrotiti loptu nakon kornera.

Aničić igra na mjestu štopera i ovo mu je 38. utakmica za Astanu u svim takmičenjima ove sezone. Ovo mu je šesti gol u sezoni. Sa Astanom je ove sezone osvojio titulu prvaka Kazahstana i Kup Kazahstana.