Ligue 1
0

Angers siguran protiv Cane, Toulouse i Montpellier u finišu ostali bez pobjede

U terminu od 20:00 sati odigrana su četiri susreta 30. kola francuske Ligue 1, a ukupno je postignuto 13 pogodaka.

Toulouse je na svom terenu remizirao sa Strasborugom, a konačni rezultat je na kraju glasio 2:2. Gosti su u vodstvo stigli u 46. minuti kada Blayac pogađa za 0:1, a onda bivši igrač Arsenala Yaya Sanogo u 89. i 90. minuti postiže dva pogotka za preokret domaće ekipe.

Ipak, kada su svi očekivali kraj, Kone u 93. minuti pogađa za 2:2, što je bio konačni rezultat meča.

Sjajan meč odigrale su i ekipe Montpelliera i Dijona, gdje je konačni rezultat također bio 2:2, sa identičnim kretanjem rezutlata kao na meču Toulousa i Strasbourga. Gosti su preko Saida poveli sa 1:0, domaći preko Skhirija i Sia dolaze do preokreta, a onda Said u 91. minuti pogađa za 2:2.

Angers je na domaćem terenu pogocima Taita, Ekambija i Onianguea stigao do pobjede protiv Caena, a Amiens i Troyes su odigrali bez pobjednika. Rezultat je na kraju glasio 1:1.

U prvom meču dana, Rennes je na gostovanju savladao Bordeaux rezultatom 2:0.