Ligue 1
6

Amiens promašio penal za pobjedu u 89. minuti, a onda ih je Lyon kaznio

Nogometaši Lyona pobijedili su na De la Licorne stadionu u okviru 17. kola Ligue 1 ekipu Amiensa rezultatom 2:1.

Gakpe je već u devetoj minuti utakmice doveo domaće u vodstvo, a do odlaska na odmor obje ekipe su propustile nekoliko dobrih prilika.

Odličan meč viđen je i u nastavku. Gosti su do izjednačenja stigli u 79. minuti kada je Aouar pogodio na asistenciju Ndombelea, a onda je u posljednjim trenucima uslijedila prava drama.

Prvo je Kakuta promašio penal za domaće u 89. minuti, a četiri minute kasnije sjajni Aouar je iskoristio dodavanje Diaza i postavio konačnih 1:2.

Lyon je s novom pobjedom prestigao Monaco i sada je drugoplasirana ekipa Ligue 1 s devet bodova zaostatka u odnosu na lidera PSG-a. Amiens je ostao na desetoj poziciji.