0

Alonso sa dva gola nosio Chelsea do pobjede nad Leicesterom

(Foto: EPA)
U 21. kolu Premiershipa Chelsea je u gostima na King Power stadionu rezultatom 3:0 pobijedio Leicester.

Chelsea je upisao 14. pobjedu u posljednjih 15 ligaških utakmica, dok je Leicester upisao 10. poraz u sezoni. Poređenja radi, aktuelni šampion Engleske prošle sezone skupio je tek tri poraza u cijeloj sezoni Premiershipa.

Junak Chelseaja bio je lijevi bočni igrač Maroc Alonso koji je postigao dva gola. Bivši igrač Fiorentine postizao je golove u šestoj i 51. minuti čime je postao tek treći defanzivac u historiji Plavaca koji je u Premiershipu na jednom meču postigao dva gola. Prije njega to su činili John Terry i Branislav Ivanović.

Treći gol za Plavce postigao je Pedro u 71. minuti. Španski internacionalac sada ima pet golova i pet asistencija u ovoj sezoni Premiershipa što je za njega bolji učinak nego u cijeloj prošloj sezoni.