19

Allegri: Nadam se Pjanićevom brzom oporavku, a Rugani je eliminisao Džeku

FENA
Nogometaši Juventusa sinoć su u Torinu savladali Romu rezultatom 1:0, u okviru 17. kola italijanskog prvenstva.

Za pobjedu je pogodio fenomenalni napadač "Stare dame" Gonzalo Higuain u 14. minuti susreta, koji je snažnim udarcem savladao golmana Rimljana.

Od početka utakmice igrala su dva reprezentativca BiH, u Juventusu Miralem Pjanić te u Romi Edin Džeko.

U 51. minuti Pjanića je zbog povrede zamijenio Juan Cuadrado, dok je Džeko odigrao cijeli meč. Trener Juventusa Massimiliano Allegri nakon utakmice rekao je da se nada da Pjanićeva povreda nije ozbiljnije prirode.

"Pjanić je dobio je udarac u kuk, nadam se da će se oporaviti na vrijeme. Daniele Rugani je odigrao odlično i potpuno je utišao Edina Džeku", istakao je Allegri, prenosi "Goal".

On je na kraju dodao da ovo za Juvenetus nije ključna pobjeda, jer je kraj prvenstva daleko, ali ova pobjeda torinskom klubu dala veliku prednost.

Juventus nakon sinoćne utakmice ima sedam bodova više od drugoplasirane Rome.