6

Alaves sa igračem više savladao Real Sociedad

U 28. kolu španske La Lige Alaves je sa igračem više savladao Real Sociedad rezultatom 1:0.

U 19. minuti Deyverson je imao sjajnu priliku i sa desetak metara je šutirao, ali je Rulli odlično odbranio njegov udarac.

Ipak, golman gostiju je bio nemoćan u 44. minuti. Hernandez je uposlio Deyversona koji ovaj put nije mogao promašiti s obzirom da je pred sobom imao prazan gol.

Deyverson je imao nove dvije prilike u drugom poluvremenu, ali je Rulli najprije u 49. minuti sjajno odbranio njegov šut glavom, a podom i u 59. minuti.

Nade gostiju ugašene su u 67. minuti kada je Granero dobio drugi žuti karton i morao je otići u svlačionicu. Nekadašnji igrač Reala je prvi put javno opomenut samo osam minuta ranije.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao i Alaves je upisao drugu uzastopnu pobjedu, a Sociedad drugi uzastopni poraz.