7

Alaves nakon preokreta savladao Valenciju, Katai junak ekipe iz Vitorije

U drugom susretu 24. kola španske La Lige na Mendizorrotzi Alaves je nakon preokreta savladao Valenciju rezultatom 2:1.

U meču u Vitoriji punom grubosti prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka, a sva tri gola u drugom poluvremenu su pala u razmaku od 16 minuta.

Prvi u vodstvo stigli su gosti. Parejo je izveo slobodan udarac sa 17 metara, Pacheco je odbio loptu do prečke, a na nju je natrčao Soler i poslao je u mrežu za vodstvo Valencije od 1:0.

U 78. minuti Soler je jednu odbijenu loptu prihvatio na dvadesetak netara od gola gostiju, imao je dovoljno vremena da se namjesti za udarac i matirao je Alvesa za 1:1.

Tri boda Alavesu donio je Katai kojeg je Sobrino izbacio oči u oči sa Pachecom, a Srbijanac koji je samo minutu ranije ušao u igru umjesto Camarase je rutinski pogodio za 2:1.

Gosti su ostali sa igračem manje u 89. minuti kada je Orellana dobio drugi žuti karton. Prvi je dobio samo 12 minuta ranije.