La Liga
4

Alaves golovima Ibaija i El Haddadija pobijedio Las Palmasa u derbiju začelja

Nogometaši Alavesa pobijedili su na Mendizorrotza stadionu u okviru 15. kola La Lige ekipu Las Palmasa rezultatom 2:0.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i preko Alfonsa i El Haddadija su propustili dvije dobre prilike.

Ipak, sredinom prvog poluvremena Alaves je stigao u vodstvo golom Ibaija nakon što je pokupio odbijenu loptu i pospremio je u mrežu.

Ibai je prije odlaska na odmor mogao i udvostručiti prednost, ali je Raus sjajno odbranio.

Već u desetoj minuti nastavka El Haddadi je pogodio i doveo Alaves u sigurno vodstvo rezultatom 2:0.

Nastavili su domaći s atacima, a prilike da stignu do uvjerljivije pobjede propustili su Maripan i El Haddadi pa promjenerezultata nije bilo.

Alaves je s novom pobjedom prestigao upravo Las Palmas i sada je 18. mjestu La Lige, dok su večerašnji gosti pali na pretposljednju poziciju.