La Liga
9

Alaves golom Garcije nanio novi poraz Montellinoj Sevilli

Nogometaši Alavesa pobijedili su na Mendizorrotza stadionu u okviru 19. kola La Lige ekipu Seville rezultatom 1:0.

Iako su gostujući igrači imali veći posjed lopte u prvom poluvremenu, znatno opasniji bio je Alaves, ali golova u prvom dijelu nije bilo.

Ipak, već u sedmoj minuti nastavka domaći preko Garcije dolaze do, ispostavit će se, odlučujućeg gola.

Krenuli su potom izabranici novog trenera Vincenza Montelle po izjednačenje, ali nisu uspjeli matirati Pachecu pa su domaći slavili važnu pobjedu.

Vrijed istaći da je Alaves utakmicu okončao s igračem manje budući da je Duarte sedam minuta prije kraja meča zaradio isključenje.

Alaves je s današnjom pobjedom preskočio Deportivo i sada se nalazi na 17. mjestu La Lige, dok je Sevilla ostala na šestoj poziciji.