14

Akrapovićev Lokomotiv bio na korak do senzacije protiv Tottenhama, Milan slavio rutinski

F. Z.
Tottenham se spasio (Foto: Lokomotiv Plovdiv)
Čak 43 utakmice drugog pretkola Evropske lige odigrane su večeras, a favoriti su većinom opravdali tu ulogu i izborili su mjesto u narednom krugu takmičenja. U trećem pretkolu gledat ćemo Milan, Tottenham, Wolfsburg...
Lokomotiv Plovdiv bosanskohercegovačkog stručnjaka Brune Akrapovića poražen je na domaćem terenu od Tottenhama rezultatom 2:1. Domaćin je poveo u 71. minuti susreta, a strijelac je bio Minchev.

Samo sedam minuta kasnije domaćin je ostao sa devet igrača. Prvo je crveni karton dobio Karageren, a potom i Almeida, a Kane je s bijele tačke donio izjednačenje Pijevcima u 80. minuti susreta. Konačnih 2:1 za ekipu iz Londona postavio je Ndombele u 85. minuti.

Milan je slavio protiv irskog Shamrocka rezultatom 2:0 u Dublinu, a pogotke za goste postigli su Ibrahimović i Calhanoglu. Wolfsburg je slavio protiv albanskog Kukesija rezultatom 4:0.

Kada su u pitanju klubovi iz regiona Hajduk je slavio na gostovanju kod makedonske Renove rezultatom 1:0. Partizan je nakon produžetaka savladao moldavski Sfintul Gheorghe rezultatom 1:0.

Makedonska Shkendija slavila je protiv Botosanija u Rumuniji rezultatom 1:0, dok je Osijek na domaćem terenu poražen od Basela rezultatom 2:1.

Bačka Topola u Senti igra fantastičnu utakmicu s rumunskom Steauom, a rezultat je nakon 90 minuta igre 4:4. Produžeci se igraju i na duelima Coleraine - Motherwell i Dunajska Streda - Jablonec.

Rezultati trećeg pretkola Evropske lige:

Kaisar - APOEL 1:4 Ventspils - Rosenborg 1:5 Renova - Hajduk 0:1

Ararat - Fola 4:3 Astana - Budućnost 0:1 Teuta - Granada 0:4 Lincoln - Glasgow Rangers Kups - Slovan 1:1; 4:3 pen. Botosani - Shkendija 0:1 Bodo/Glimt - Žalgiris 3:1 Goeteborg - FC Kopenhagen 1:2 Neftci - Galtasaray 1:3 Riteriai - Liberec 1:5 Flora - Reykjavik 2:1

Olimpija - Zrinjski 2:3 Connah's Quay - Dinamo Tbilisi 0:1 CSKA Sofia - BATE 2:0 Djurgaredn - Europa 2:1 Hibernians - Fehervar 0:1 Laci - Hapoel Beer Sheva 1:2 Lokomotiv Tbilisi - Dinamo Moskva 2:1 Maccabi Haifa - Kairat Almaty 2:1 OFI Crete - Apollon 0:1 Sf. Gheorghe - Partizan 0:1 Inter Escaldes - Dundalk 0:1 Aris - Kolos 1:2 Borac - Rio Ave 0:2 Kukesi - Wolfsburg 0:4 Piast - Hartberg 3:2 Shamrock - Milan 0:2 Sileks - Driga 0:2 Standard Liege - Bala Town 2:0 Mura - Aarhus 3:0 Viking - Aberdeen 0:2 Linfield - Floriana 0:1 Osijek - Basel 1:2 Servette - Reims 0:1 Honved - Malmo 0:2