6

AKN: Obala Slonovače i Kongo odigrali neriješeno, Maroko pobijedio Togo

Piše: Edin Isanović
Odigrane su dvije utakmice 2. kola grupe C na Afričkom kupu nacija.

Obala Slonovače i Kongo odigrali su 2:2, dok je Maroko pobijedio Togo rezultatom 3:1

Kongo je dobro otvorio dvoboj sa Obalom Slonovače. Poveli su u 9. minuti golom Kebana. Igrao se 26. minut kada je Bony poravnao na 1:1. Samo dvije minute poslije Kabananga je ponovo Kongo doveo u vodstvo. Ipak, izabranici Michela Dussuyera poravnali su u 67. preko Die koji je pogodio za konačnih 2:2.

U drugoj utakmici Maroko je savladao Togo sa 3:1. No, Togo je prvi došao u vodstvo. Igrao se 5. minut kada je Dossevi pogodio za 0:1. Samo devet minuta kasnije bilo je 1:1. Poravnao je Bouhaddouz.

Maroku je vodstvo u 21. minuti donio Saiss. Semafor je na poluvremenu pokazivao 2:1. U nastavku Maroko povećava prednost. Treći pogodak djelo je Nesyrija.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, ostalo je 3:1. Lider grupe je Kongo koji iz dvije utakmice ima četiri boda.