0

AKN: Kamerun nakon penala porazio Senegal i plasirao se u polufinale

Kamerun se plasirao u polufinale Afričkog kupa nacija preko Senegala nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 5:4.

Obje ekipe su u regularnih 90 minuta susreta imale po jednu veliku priliku.

Najprije je Moukandjo mogao dovesti KAmerun u vodstvo u 67. minuti, no šutirao je pravo u Dialloa. Sow je mogao donijeti trijumf Senegalu i 90+3. minuti, no Ondoa je sjajno odbranio.

U produžecima je Kamerun mogao doći do pobjede, ali je Zoua sa desetak metara šutirao po d prečku, ali je Diallo sjajno odbranio i odbio loptu u korner.

Nakon što ni poslije 120 minuta igre nije bilo pogodaka pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Nakon prve četiri serije za Senegal su pogađali Koulibaly, Kara, Sow, Saivet, a za Kamerun Moukandjo, Oyongo, Teikeu i Zoua.

U petoj seriji najbolji igrač Senegala Mane je šutirao po sredini gola, a Ondoa je pročitao njegovu namjeru i odbranio je njegov šut.

Odgovornost za Kamerun na sebe je preuzeo iskusni Aboubakar i golom je odveo Kamerun u polufinale.

Kamerun će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela DR Konga i Gane.