0

AKN: Gabon i Burkina Faso remizirali, Kamerun nakon preokreta savladao Gvineju Bisao

Piše: Edin Isanović
Odigrane su dvije utakmice 2. kola grupe A Afričkog kupa nacija. Gabon i Burkina Faso odigrali su neriješeno 1:1, dok je Kamerun pobijedio Gvineju Bisao rezultatom 2:1.

Burkina Faso je došla u vodstvo u 23. minuti preko Prejuce Nakoulma, a bod Gabonu osigurao je Aubameyang u 38. minuti meča.

Nakon dva gola u prvom dijelu u drugih 45 minuta obje reprezentacije odigrale su disciplinovano i rezultat se nije mijenjao. Na taj način Gabon i Burkina Faso stigle su do drugog remija u dvije utakmice.

U drugom meču slavio je Kamerun. No, Gvineja Bisao je povela u 13. minuti preko Piqueta. Ipak, Kamerunu stiže do poravnanja preko Siani u 61. minuti, a pobjednički pogodak postiže Ngadeu-Ngadjui u 79. minuti. Na taj način Kamerun je sa četiri osvojena boda postao lider grupe A sa četiri osvojena boda.

Grupa A 1.Kamerun 2 1 1 0 4 1.Gabon 2 0 2 0 2 2.Burkina Faso 2 0 2 0 2 3.Gvineja Bisao 2 0 1 1 1