6

AKN: DR Kongo napravio iznenađenje i savladao Maroko

U okviru prvog kola grupe C na Afričkom kupu nacija DR Kongo je napravio iznenađenje i savladao Maroko rezultatom 1:0.

Prvu veliku priliku na meču imao je Maroko, no El Kaddouri je sa vrha kaznenog prostora pogodio samo prečku Matampijevog gola.

Mbemba je mogao dovesti DR Kongo u vodstvo u 28. minuti, no bio je za malo neprecizan.

Odlučujući goll pao je u 55. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru Marokanaca i katastrofalne reakcije golmana Munira najbolje se snašao Kage za velika tri boda.

Gosti su mogli stići do izjednačenja 20 minuta prije kraja meča, no En-Nesyrijev šut po sredini gola je s lakoćom odbranio Matampi.

DR Kongo je ostao sa igračem manje u 81. minuti kada je drugi žuti karton dobio Mutambala. Desni bočni igrač je u igru ušao u 65. minuti, a prvi žuti karton je dobio u 74. minuti zbog odugovlačenja nastavka igre.

Maroko je pokušao doći do izjednačenja, a najbliže je bio u 87. minuti kada je El Arabi glavom pokušao, ali je Matampi odbio loptu u korner.