Eredivisie
0

Ajaxu samo bod u devetom kolu

Ekipa Ajaxa odigrala je samo 2-2 na gostovanju kod Rode iz Kerkradea u susretu 9. kola nizozemskog nogometnog prvenstva.

"Kopljanici" su ovim remijem prekinuli niz od četiri pobjede u prvenstvu. Gosti su poveli golom Luisa Suareza iz penala u 24. minuti, no, samo minutu kasnije je izjednačio Djum. Roda je u nastavku povela u 54. minuti pogotkom Bodora, a Luis Suarez je u 67. minuti postavio konačnih 2-2. Bio je to njegov već 12. gol u devetom nastupu u prvenstvu što ga, naravno, čini vodećim strijelcem lige.

Ajax je završnicu utakmice odigrao s čovjekom manje, budući da je u 81. minuti Emanuelson dobio crveni karton. Ajax se sada po broju bodova izjednačio sa PSV-om, Twenteom i Feyenoordom, sve četiri ekipe imaju po 20 bodova, ali PSV i Twente uz utakmicu manje.