Aidin Mahmutović strijelac i asistent u ligaškom debiju za Viktoriju Plzen

Piše: A. D.
Aidin Mahmtović
Bosanskohercegovački internacionalac Aidin Mahmutović debitovao je večeras za Viktoriju Plzen u Synot ligi Češke Republike.

Bivši fudbaler Čelika i TOŠK-a odličnu formu koja ga je krasila tokom priprema za proljetni dio sezone u Češkoj krunisao je pogotkom i asistencijom u večerašnjem trijumfu Plzena nad Češkim Budejovicama rezultatom 6:0.

Mahmutović je u 52. minuti bio strijelac trećeg gola za svoj klub nakon asistencije Pilara. Prethodno je upisao asistenciju za drugi gol Viktorije koji je postigao Kolar. Osim Kolara i Mahmutovića u strijelce su se upisali i Petrzela, Rajtoral, Vanek i Horava.

U 77. minuti uz ovacije sa tribina Mahmutović je izašao iz igre. Plzen je lider u Češkoj sa 41 bodom, četiri više od drugoplasirane Sparte.