145

Ahmetović u finišu meča donio pobjedu bezidejnom Sarajevu protiv Borca

E. B.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva su uprkos bezidejnoj igri savladali Borac na Koševu rezultatom 1:0 u 10. kolu Premijer lige BiH.

U prvom poluvremenu najveća uzbuđenja vidjeli smo u 5. i 13. minuti kada je najprije Milanović, a potom i Ahmetović pao u kaznenom prostoru gostiju, ali arbitar Paradžik nije želio dosuditi penal za Sarajevo.

U prvih 45 minuta Bordo tim je dominirao, no nijednom igrači ekipe sa Koševa nisu uspjeli šutirati u okvir gola gostiju Lučića.

U 63. minuti Lučić je prvi put morao intervenisati. Šabanović je ubacio sa desne strane, Guzina je šutirao glavom, ali pravo u golmana Borca.

Borac je u 71. minuti mogao stići i do vodstva. Ćosić je ubacio sa lijeve strane, a Kajkut glavom pogađa stativu.

U 77. minuti Tatar je sjajno asistirao Ahmetoviću, koji izlazi sam na Lučića, ali napadač Bordo tima je bio neprecizan.

Kada se činilo da će susret završiti podjelom bodova, u 87. minuti odbrana gostiju je katastrofalno reagovala, dopustila Ahmetoviću da primi loptu u kaznenom prostoru, a potom lijevom nogom u padu matira Lučića za konačnih 1:0.