Premijer liga BiH
114

Ahmetović u 89. minuti donio bod Sarajevu u gostima kod Mladosti

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
U četvrtom kolu Premijer lige BiH Mladost i Sarajevo su u Doboju kod Kaknja podijelili bodove odigravši 1:1.

Već nakon osam sekundi igre Sarajevo je imalo stopostotnu šansu. Nakon greške odbrane domaće ekipe Hadžić je izašao sam na Velića, ali golman Mladosti sjajno brani udarac mladog napadača gostiju.

Hadžić je svoju drugu priliku nameču imao u 25. minuti kada je šutirao glavom nakon kornera, ali je ponovo Velić sjajno odbranio.

Mladost je iz prvog šuta u okvir gola Sarajeva postigla pogodak. Arežina je ubacio loptu iz slobodnog udarca sa lijeve strane, a Zahirović je pogodio glavom za 1:0.

Sarajevo je u drugom poluvremenu dominiralo terenom, ali nije uspijevalo doći do pogotka sve do 89. minute. Stanojević je izveo korner sa desne strane, a Ahmetović je glavom iz peterca matirao Velića za konačnih 1:1.

U drugom meču koji je počeo u 17:30 sati GOŠK je savladao Široki Brijeg rezultatom 2:1 pogocima Mišića iz 53. i Pehara iz 62. minute. Počasni pogodak za Široki Brijeg postigao je Wagner u finišu meča.