21

Ahmedhodžić i društvo se obrukali pred svojim navijačima, pukla je "petarda"

N. M.
Arhiv (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Sheffield Uniteda još jednom su dokazali da kvalitetom ne pripadaju elitnom razredu nogometa u Engleskoj, pošto su se večeras ponovo obrukali i to pred domaćim navijačima.

Dočekale su popularne Oštrice ekipu Aston Ville, a na kraju je pukla "petarda" jer je tim iz Birminghama slavio s ubjedljivih 5:0.

Meč je bio riješen već u prvih pola sata, a povela je Villa golom McGinna u 12. minuti. On je tada prebacio golmana domaćih, Anel Ahmedhodžić je stigao loptu na gol crti i nekako je vratio u polje, ali samo do McGinna koji pogađa.

Četiri minute poslije Watkins udvostručava prednost gostiju, a u 20. i 30. minuti mrežu Sheffielda tresu i Bailey i Tielemans za ogromnih 4:0.

Konačnih 5:0 svojim pogotkom postavlja Alex Moreno u 47. minuti meča.

Ahmedhodžić je na terenu proveo svih 90 minuta, a njegov tim porazom je ostao zakucan za dno tabele sa samo 10 bodova, dok je Villa na diobi druge pozicije s Arsenalom i Manchester Cityjem. Sva tri tima imaju po 46 bodova.

Ranije danas su odigrana još četiri susreta Premiershipa, a rezultati su bili sljedeći:

Everton - Tottenham 2:2

Brighton - Crystal Palace 4:1

Burnley - Fulham 2:2

Newcastle - Luton 4:4