Francuska Liga 1
137

Ahmedhodžić debitovao i odigrao 90 minuta za Bordeaux, ekipa primila pet pogodaka

D. P.
Ahmedhodžić je zadužio broj pet (Foto: Bordeaux)
Bosanskohercegovački reprezentativac Anel Ahmedhodžić debitovao je za Bordeaux, ali današnju utakmicu neće pamtiti dugo zbog teškog poraza. Bolji od njegovog tima bio je Reims rezultatom 5:0.

Ahmedhodžić je posljednjeg dana prijelaznog roka napravio iskorak u karijeri i iz Malmoa prešao u slavni francuski Bordeaux.

Međutim, Žirondinci ne igraju dobar nogomet u posljednje vrijeme i željeli su s našim reprezentativcem pojačati deficitarnu odbranu. Ipak, loši rezultati su nastavljeni i u 23. kolu francuske Lige 1.

Reims je danas bio ubjedljiv. U 39. minuti Hwang Ui-Jo je napravio penal, a siguran s bijele tačke bio je Hugo Ekitike. To je bio rezultat prvog dijela.

Nastavak donosi rapsodiju igre domaćina. Dva gola postigao je Nyasha Munetsi, a po jedan su dodali Azor Matusiwa i Wout Faes za konačnih 5:0.

Ahmedhodžić je odigrao svih 90 minuta u redovima gostiju na stoperskoj poziciji.