Raspoloženi Argentinac
6

Aguero u svom 350. nastupu za klub odveo City u četvrtfinale Carabao Cupa

Sergio Aguero (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Carabao Cupa nakon što su večeras na Etihadu pobijedili ekipu Southamptona rezultatom 3:1.

Građane je u vodstvo doveo Otamendi na asistenciju Silve u 20. minuti, a pred sami odlazak na odmor Aguero je iskoristio dodavanje Walkera i udvostručio prednost.

Sjajni Aguero, koji je inače danas 350. put nastupio za City, postigao je i treći pogodak za City u 56. minuti, a počasni gol za goste zabio je Stephens.

Prolaz u četvrtfinale osigurali su i Leicester i Everton. Lisice su slavile u Burtonu rezultatom 3:1. Strijelci su bili Iheanacho, Tielemans i Maddison, dok je Boyce zabio za domaći tim.

Everton je uz dosta muke savladao Watford i to golovim u posljednjem dijelu utakmice. Prvo je Holgate doveo domaće u vodstvo u 72. minuti, a u sudijskoj nadoknadi pobjedu je potvrdio Richarlison.

Četvrtfinale su večeras još izborili Colchester i Oxford United.