Novi trofej Građana
1

Aguero potopio Chelsea i donio Manchester Cityju titulu Community Shielda

Manchester City je osvojio 96. izdanje Community Shielda, engleske verzije Super Kupa.

Građani su na Wembleyju nadigrali Chelsea rezultatom 2:0, a oba pogotka postigao je Sergio Aguero.

Manchester City je dominirao tokom čitavog susreta i Chelsea može biti sretan što nije primio više od dva pogotka.

Već u 13. minuti ekipa Pepa Guardiole je povela. Foden je dodao Agueru koji jednim maestralnim potezom tijela vara Rüdigera i lijevom nogom sa ivice kaznenog prostora matira Cabbalera.

U 50. minuti Aguero je mogao udvostručiti prednost. Izašao je sam na Caballera, zaobišao ga je, ali je šutirao pored gola.

Samo osam minuta kasnije Argentinac se iskupio za taj promašaj i postavio konačnih 2:0. Bernardo Silva ga je sjajno uposlio, ponovo je Aguero izašao sam na golmana Chelseaja, ali ovaj put nije želio komplikovati, te je šutirao iz prve i pogodio u bliži ugao za 2:0.

Aguero je mogao kompletirati hat-trick u 73. minuti. Nakon uigrane akcije iz kornera odbrana Plavaca je zaboravila na Aguera na drugoj stativi, ali on iz voleja šutira pravo u svog kolegu iz reprezentacije.

Do kraja susreta Caballero je još četiri puta spasio svoj gol nakon šuteva Diaza i Jesusa, a Chelsea je mogao stići do izjednačenja, no Bravo se uspio nekako snaći u gužvi i izbiti loptu u korner ispred Abrahama.

Manchester City je na ovaj način tek peti put u historiji osvojio Community Shield i prvi nakon 2012. godine.