22

Aguero i Yaya Toure pogodili za pobjedu Manchester Cityja nad West Hamom

Piše: D. B.
U okviru 34. kola engleske Premier lige ekipa Manchester Cityja je ugostila West Ham. Građani su slavili rezultatom 2:1.

City je tokom prvog poluvremena bio nešto bolja ekipa na terenu, što je rezultiralo pogotkom u 28. minuti kada je nakon asistencije Nasrija pogodio Aguero. Nakon vodećeg gola Cityja su uslijedile prilike za Barryja i Nasrija, no, rezultat se nije mijenjao. U finišu prvog dijela je na drugoj strani zaprijerio Carroll. City je na odmor otišao s prednošću od 1:0.

Man City 1-0 West Ham (Gol de Agüero) PREMIER... by DaniDV

U nastavku utakmice je City nastavio dominirati na terenu, a posebno opasni po gol gostiju bili su Nasri i Tevez. Ipak, drugi gol za Građane je djelo Yaye Tourea u 83. minuti, a Nasri je upisao drugu asistenciju.

Manchester C. - West Ham U. 2-1, Y... by dm_514b3a807e785

Do kraja utakmice je bilo nekoliko prilika na obje strane, ali samo jedan pogodak i to u mreži domaćih. Postigao ga je Carroll u samom finišu susreta. City je slavio protiv West Hama rezultatom 2:1, a bh. reprezentativac Edin Džeko nije dobio priliku za igru u dresu Građana.

cit 2-1 wes by Samu035