Premiership
8

Aguero donio pobjedu Cityju u Sheffieldu, Bešić odigrao skoro čitav meč

E. B.
Nogometaši Manchester Cityja savaldali su Sheffield United u gostima rezultatom 1:0 u 24. kolu engeleskog Premiershipa.
Građani su se namučili za pobjedu, no sve je moglo biti mnogo lakše za Guariolinu ekipu da nije bilo kontroverzne situacije iz 36. minute.

Dosuđen je penal za City, Jesusov udarac sa bijele tačke je odbranio Henderson, ali je bilo preočito da je izašao ispred linije prije nego je Brazilac šutirao. Iako se očekivalo da VAR ponovi penal, to se nije desilo.

Ipak, Građani su stigli do pobjede u drugom poluvremenu, a strrijelac je bio Aguero. Argentinac je u igru ušao u 68. minuti, a samo tri minute kasnije je na De Bruyneovu asistenciju pogodio za 1:0.

Muhamed Bešić je zaigrao za domaću ekipu od prve minute, a dobio je žuti karton već nakon 13 minuta igre. Zamijenjen je u samom finišu meča kada je u igru ušao Lundstram.

Ostali rezultati: Aston Villa - Watford 2:1, Everton - Newcastle 2:2, Crystal Palace - Soputhampton 0:2, Bournemouth - Brighton 3:1.