Poraženi i od Bochuma
0

Agonija Bayerna nastavljena, priča o Kaneovom prokletstvu zvuči sve realnije

N. M.
Nogometaši minhenskog Bayerna zabilježili su novi katastrofalan rezultat u Bundesligi, pošto su večeras u gostima poraženi od igrača Bochuma sa 3:2.

Bio je to meč 22. kola njemačkog šampionata, a bavarski gigant je sve dalje od prvog mjesta i odbrane titule prvaka koju su osvajali 11 puta zaredom.

Poveo je Bayern večeras golom Jamala Musiale u 14. minuti, ali je onda uslijedio veliki preokret Bochuma za trijumf.

Na 1:1 je poravnao Asano u 38. minuti, a u 44. Schlotterbeck donosi vodstvo Bochumu od 2:1.

[TWITTER]1759265826174066904[/TWITTER]

Bayern u 78. minuti ostaje s igračem manje jer Upamecano dobija svoj drugi žuti karton na utakmici. Tada je skrivio penal, a realizator najstrožije kazne bio je Stoger za konačnih 3:1.

Inače, Upamecanu je to bio drugi crveni karton u dvije utakmice zaredom, pošto je i u srijedu isključen u Ligi prvaka protiv Lazija, kada su Nebeskoplavi savladali Bayern 1:0.

Konačnih 3:2 večeras je postavio Harry Kane u 87. minuti meča.

Leverkusen sada na 12 kola prije kraja Bundeslige ima čak 8 bodova više od Bayerna i čini se da je trka za titulu blizu gotove. Također, tako se i Kaneovo prokletstvo s trofejima čini sve realnijom pričom jer je Englez ljetos iz Tottenhama došao u klub koji redovno osvaja trofeje u Njemačkoj, a dosad je s njim Bayern izgubio finale Superkupa, ispao iz Kupa i blizu je eliminacije u Ligi prvaka.

Bochum je s tri boda skočio za čak pet mjesta i sada je s 25 bodova jedanaestoplasiran.

[TWITTER]1759263303556042772[/TWITTER]

Treba reći i da je i ovaj meč prekidan jer su navijači ponovo protestovali protiv planova čelnika Nogometnog saveza Njemačke i Nogometne lige Njemačke, koji žele izmijeniti statut kad je u pitanju privatizacija klubova i omogućiti istu.

Rezultat i strijelci:

Bochum - Bayern 3:2 (Asano 38', Schlotterbeck 44', Stoger 80'p / Musiala 14', Kane 87')