0

Afrički kup nacija: Egipat i Kamerun u finalu

FENA
U finalu Afričkog kupa nacija koji se održava u Gani igrat će Kamerun i branitelj naslova Egipat. Kamerun je u prvom polufinalu pobijedio Ganu 1:0, dok je Egipat deklasirao Obalu Bjelokosti 4:1.

Kamerunski napadač Alain Nkong odveo je svoju reprezentaciju u finale postigavši jedini pogodak u utakmici protiv domaćina Gane. Njegov napad u 71. minuti kojim je zapečatio pobjedu od 1:0 došao je samo devet minuta nakon njegovoga ulaska u igru u drugome poluvremenu.

U drugom polufinalnom susretu Egipat je deklasirao Obalu Bjelokosti 4:1. Strijelci za aktualne afričke prvake bili su Ahmed Fathi (12), Amr Zaki (62, 67) i Mohamed Aboutrika (91), dok je strijelac za Obalu Bjelokosti bio Abdelkader Keita (63).

Osim što je branitelj naslova, Egipat je i najuspješnija afrička reprezentacija. Osvojili su pet naslova prvaka (1957, 1959, 1986, 1998, 2006), dok je Kamerun slavio četiri puta (1984, 1988, 2000 i 2002).