Adrianov kiks skupo koštao Redse: Chelsea izbacio Liverpool iz FA Cupa

E. B.
Nogometaši Liverpoola ispali su iz engleskog FA Cupa već u osmini finala.

Redse je iz najvažnijeg kupa u Engleskoj izbacio Chelsea rezultatom 2:0.

Jürgen Klopp je na teren poslao skoro najjači sastav, a jedine bitne promjene desile su se na golu i u vrhu napada. Adrian je branio umjesto Alissona, dok su Minamino i Origi zaigrali umjesto Salaha i Firmina u špicu.

Odluka da Adrian brani umjesto Alissona obila se o glavu Kloppu već u 13. minuti.

Španac je najprije sjajno odbranio šut Williana, no nekoliko sekundi kasnije je napravio katastrofalnu grešku. Brazilac je šutirao po sredini gola, Adrianu je lopta ispala i završila u golu za 1:0.

U 64. minuti Barkley je pogodio za konačnih 2:0 i veliko iznenađenje na Stamford Bridgeu.

Liverpool je na ovaj način doživio drugi uzastopni poraz nakon što je izgubio u Premiershipu od Watforda rezultatom 3:1.