0

32. kolo Premiershipa: Pobjede favorita

Favoriti su očekivano upisali pobjede u 32. kolu engleskog nogometnog prvenstva. Nakon Liverpoola, slavili su i Manchester United, Chelsea i Arsenal.

Manchester United se ponovo vratio na vrh ljestvice gostujućom pobjedom kod Sunderlanda 2-1, a pobjedu je “crvenim vragovima” kao i u prošlom kolu donio talijanski 17-godišnji “džoker” s klupe Federico Macheda. U prošlom je kolu donio tri boda Unitedu u drugoj minuti sudačke nadoknade zabivši za 3-2 prostiv Aston Ville na Old Traffordu, a sada je zabio u 76. minuti, ušavši u igru samo minutu ranije umjesto Dimitra Berbatova.

Arsenal je slavio s visokih 4-1 na gostovanju kod Wigana i tako produljio niz nepobjedivosti u Premiershipu na 18. uzastopnu utakmicu. “Topnici” su naime poraženi posljednji put 22. novembra prošle godine na gostovanju kod Manchester Cityja 3-0. Za petu uzastopnu Arsenalovu pobjedu zabili su Theo Walcott, Mikael Silvestre, Adrej Aršavin i Alexander Song Billong.

Chelsea je u utakmici punoj golova na Stamford Bridgeu slavio protiv Boltona 4-3. Do 70. minute vodili su londonski plavi 4-0 dvama golovima Didiera Drogbe, te jednim Michaela Ballacka i Franka Lamparda (iz jedanaesterca), ali su onda u razmaku od osam minuta primili čak tri gola. Strijelci za Bolton bili su Andrew O'Brien, Chris Basham i Matthew Taylor.

Portsmoth nije uspio pobijediti posljednjeplasiranu momčad prvenstvene ljestvice West Bromwich odigravši tek 2-2, ali je sjajan gol u 65. minuti iz slobodnog udarca postigao hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar. Bio je to gol za konačnih 2-2.

Tottenham je na White Hart Laneu slavio protiv West Hama s minimalnih 1-0 golom Romana Pavljučenka. Ruski je napadač pogodio u 65. minuti.

U posljednjem subotnjem ogledu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Stoke i Newcastle remizirali su na Britannia stadionu 1-1.

Stoke je poveo golom senegalskog defenzivnog veznjaka Abdoulayea Fayea u 33. minuti, a važan je bod Newcastleu donio Andrew Carrol devet minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka.

Osvojenim bodom Newcastle se popeo za jedno mjesto na ljestvici. Preskočio je Middlesbrough radi bolje gol razlike, ali se i dalje nalazi u zoni ispadanja.

Premiership, 32. kolo:

Stoke – Newcastle 1-1 (Diagne-Faye 33 / Carroll 81)

Chelsea – Bolton 4-3 (Ballack 40, Drogba 48, 63, Lampard 63 / O'Brien 70, Basham 74, Taylor 78)

Middlesbrough – Hull 3-1 (Sanli 3, Bates 29, King 90 / Manucho 9)

Portsmouth – WBA 2-2 (Kaboul 33, Kranjčar 65 / Greening 48, Brunt 62)

Sunderland – Manchester United 1-2 (Jones 55 / Scholes 19, Macheda 76)

Tottenham – West Ham 1-0 (Pavljučenko 65)

Wigan – Arsenal 1-4 (Mido 17 / Walcott 61, Silvestre 71, Aršavin 90, Billong 90+2)

Liverpool – Blackburn 4-0 (Torres 5, 33, Agger 83, N'Gog 90)