sport
0

Nogomet: Francuska - BiH 1:1

Sarajevo-X
U prvoj prijateljskoj utakmici protiv bivših svjetskih i evropskih prvaka reprezentacije Francuske naši reprezentativci su ostvarili odličan rezultat i ostali neporaženi.

Sinoć je nogometna reprezentacija BiH na stadionu u Rennesu odigrala prijateljski susret protiv bivših evropskih i svjetskih prvaka Francuske rezultatom 1:1.

Susret je počeo loše za našu reprezentaciju jer su Francuzi već u 7. minuti golom Luyindule došli u vodstvo. U 18. minuti Saša Papac je igranjem rukom u svom šesnestercu pružio priliku Francuzima da povećaju vodstvo, ali je golman Kenan Hasagić odličnom intervencijom zaustavio udarac Henryja s bijele tačke.

Nakon toga naši reprezentativci uspijevaju uspostaviti igru i iz odlično izrađene akcije golom Grlića doći do poravnanja rezultata. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, a selektor Blaž Slišković može biti zadovoljan igrom svojih izabranika prije početka kvalifikacijskih susreta za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj 2006.