sport
0

NBA: James vodio Istok do pobjede

FENA
Predvođeni LeBronom Jamesom igrači Istočne konferencije svladali su u 55. "All-Star" dvoboju u Houstonu Zapadnu konferenciju sa 122:120.

James je postao najmlađi najkorisniji igrač (MVP) "All-Star" dvoboja sa 29 koševa.

"Osvajanje MVP nagrade mi niti u jednom trenutku nije bilo cilj, smao pobjeda", rekao je 21-godišnji James.

Inače, pobjednički koš za Istok postigao je Dwyne Wade 16.6 sekundi prije kraja kada je skokom u napadu popravio promašaj Allena Iversona.

U posljednjem napadu Zapada lopta je došla do Tracyja McGradyja, no njegov šut iz kontakta s Jamesom nije došao niti do obruča.

"Bio sam fauliran", odrješit je nakon dvoboja bio McGrady koji je sa 36 koševa bio prvi strijelac utakmice.

Inače, Zapad je početkom treće četvrtine vodio sa 21 razlike, no tri i pol minute prije kraja Istok je imao 117-107, da bi o pobjedniku odlučivao posljednji napad.

Nakon ove pobjede Istok protiv Zapada vodi sa 35-20.

ZAPAD: Bryant 8, Nash 2, Duncan 15, McGrady 36, Ming 5, Parker 8, Garnett 2, Allen 8, Nowitzki 10, Marion 14, Brand 12, Gasol

ISTOK: Iverson 12, Wade 20, James 29, Carter 5, S. O'Neal 17, B. Wallace, R. Wallace 2, Bosh 8, Billups 15, Pierce 7, Hamilton 6, Arenas 1

ŠUT: Zapad 51-112 (45.5 posto), Istok 51-101 (50.5 posto). SKOK: Zapad 68, Istok 49. ASISTENCIJE: Zapad 28, Istok 27