Stonoteniser poražen
401

Najmlađi bh. učesnik na Paraolimpijskim igrama u Tokiju Haris Eminović doživio dva poraza

Haris Eminović
Najmlađi bh. učesnik na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, stonoteniser Haris Eminović, doživio je dva poraza u prva dva meča.

U prvom susretu protiv Tajlanđanina Rungroja Thainiyoma, bivšeg paraolimpijskog prvaka iz Londona i bronzanog iz Rija, koji je trenutno rangiran kao treći igrač na svijetu imao je i set loptu, no ipak nije uspio napraviti ništa više i na kraju je doživio poraz od 3:0 u setovima.

U drugom susretu, naš teniser je izgubio od Nijemca Thomasa Raua, takođe rezultatom 3:0, a meč je odlučen nakon 19 minuta.

U prvom setu je bilo 11:6, u drugom 11:5, a treći, na kraju će se ispostaviti i odlučujući set, završen je rezultatom 11:6.

"Haris je veliki talenat i ako bude nastavio raditi kao do sada, plasman na Paraolimpijske igre u Parizu ne bi trebao doći u pitanje", poručili su iz Paraolimpijskog komiteta BiH.